Yeni Başlayanlar İçin Akvaryum Kurulumunda Önemli Noktalar Nelerdir ?

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8946
  • İLAN TARİHİ18 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Yeni Başlayanlar İçin Akvaryum Kurulumunda Önemli Noktalar Nelerdir ?, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Yeni Başlayanlar İçin Akvaryum Kurulumunda Önemli Noktalar Nelerdir ? başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Yeni Başlayanlar İçin Akvaryum Kurulumunda Önemli Noktalar Nelerdir

Evcil hayvan dükkanlarında tonlarca akvaryum balıkları için alet bulacaksınızdır. Ama sizin akvaryumunuzda kullanacağınız malzemelerin bazıları gerçekten hayati önemi olacak, bazıları ise kullanışsız ve gereksiz olduğu halde dükkan sahibi size satmaya çalışacak. Kuracağınız akvaryumların vazgeçilmezlerinden biri tanklar olmalı.

Tanklar bir çok şekil ve boyuta sahiptir. Lakin yalnızca iki tip tank mevcuttur: cam ve akrilik. Muhtemelen bir cam tank almak isteyeceksiniz. Tankın büyüklüğü ve şekil seçimi tamamen size bağlı olacak.


1. Daha büyük tanklar daha iyidir diye bir çıkarımda bulunamayız. Tank boyutu seçtiğiniz akvaryumun boyutuna göre seçilmeli ve orta bir boyu olmalı. Bir ısıtıcı, bir tankın fazla soğumamasını ve oda soğurken bile sıcaklığın gün boyunca sabit kalmasını sağlar.


2. Birçok tropikal balık için 25 santigrat idealdir. Suveyaldırılabilir ısıtıcıları daha çok tercih etmelisiniz. Potansiyel poblemleri en aza indirmek için de tankınız için en uygun boyuttan daha büyük ısıtıcılardan kaçınmalısınız.


3. Tankınızın uygun sıcaklıkta kaldığını doğrulamak için bir termometreye gereksiniminiz olacak. Bir termometre satın alırken, tüm termometrelere bakmalı ve uç noktalardan biri yerine “hemen hemen” sıcaklığa sahip birini seçmeniz sizin için daha iyi olabilir.


4. Akvaryumda filtre seçimi yaparken de bi hayli seçici olmalı ve hemen hemen bir biyolojik filtre almalısınız. Çakıl taşları akvaryum balıklarının dekoratif olarak güzel görünmesini sağlar. Bunun bunun yanında filtre ortamında yüzey alanı ve bitki kökleri için de mühim bir habitat alanı oluşturur.


5. Akvaryum balıklarının güzel görünmesi için olabileceken ışıklar ve bir başlık da almak isteyeceksiniz. Işık seçiminde ise akvaryum balıklarınızın renklerini vurgulayan ve eğer varsa bitkiler için enerji sağlayan bir modeli seçmelisiniz.