West Highland White Terrier Özellikleri ve Bakımı

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8636
  • İLAN TARİHİ3 Mayıs 2021

İlan Açıklaması

Konumu

West Highland White Terrier Özellikleri ve Bakımı, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza West Highland White Terrier Özellikleri ve Bakımı başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

West Highland White Terrier Özellikleri ve Bakımı

West Highland White Terrier ufak boyutuna rağmen aktifliğini daima sürdüren ve dayanıklı olmasıyla bilinen bir ırktır. Boyutuna bakıldığında beklenenin aksine kendine çok güvenen özgüven sahibi bir ırktır. Terrier çeşitlerinden olan bu ırk özgürlüğüne çok düşkün bir hayvandır. Tam bir aile köpeğidir. Aile köpeği olmasının en mühim sebebi sadakatidir fakat bunun yanında bir diğer neden de zekasının yüksek olmasından dolayıdır. Sürekli hareketli ve dayanaklı olduğu için sağlam bir yapıya sahiptir. Çok çalışkan olmasıyla da bilinir. Çok çalışkan olmasının ve kuvvetli olmasının sebebi geçmişte fare avlamak için kullanılmasıdır. İşçi bir köpek de denebilir.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

West Highland White Terrierin belirgin özellikleri yorulmak bilmeyen ve kuvvetli bir bünyeye sahip olması ile dünyaya ün salmıştır. Yüzünde zeki bir ifade taşıması ile dikkat çeker. Refleksleri çok yüksek miktarda olan bu köbirden fazla dikkatli yapısı ve olan her şeye anlık tepki vermesiyle de bilinir.

Görünüş Ve Yapısı

West Highland White Terrierin görünüşü kafatasının üst kısmının kubbe şeklinde nitelendirilmesiyle bilinir. Kafatasının üzerinde sivri ve ufak tüylü kulaklara sahiptir. Gözleri simsiyah ve göz alıcı bir görünüme sahiptir. Küçük ağzının yanında siyah bir burnu mevcuttur. Bacakları sürekli olarak hareket ettiği için kuvvetli, göğüs bölgesi ise adalelidir. Kuyruğunun uzunluğu hemen hemen olarak 15 cm’dir. Kuyruğu dik, farklı zamanlarda ise eğilmiş bir halde durur. Tüyleri bir hayli uzun ve beyaz renktedir.

Karakter Özellikleri

West Highland White Terrierin kişiliği üstüne gidilmediği sürece çocuklarla çok iyi anlaşan bir özelliktedir. Çok bir bekçi köpeği olmasının sebebi hastalık duyduğu anlarda havlaması ve reflekslerinin yüksek olmasından dolayıdır. Boyutu ufak olsa da kendi çapında koruyucu bir mizaca sahiptir. Kedileri kovalarla fakat bunun sebebi oyun oynamak istemesinden dolayıdır. Çoğunlukla hayvanların geneliyle çok iyi anlaşır ve oyun oynar. Sahibiyle de eğlenmeyi ve oyun oynamayı çok sever. Çevresindeki her türlü canlıya ve insana genelde sevecenlikler yapar.

Bakımı

West Highland White Terrierin bakımı uzun tüylerinin düzenli olarak taranmasını şart kılar. Gerektiği zamanlarda yıkanabilir. Düzenli olarak gezdirilmesi ve oyun oynatılması gerekir.

Beslenme

West Highland White Terrierin beslenmesi ufak köpeklere özel olan kuru mamalarla yapılmalı, suyu daima taze tutulmalıdır.