Köpek Sağlığı İçin Zerdeçalın 5 Faydası

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO9003
  • İLAN TARİHİ24 Mart 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Köpek Sağlığı İçin Zerdeçalın 5 Faydası, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Köpek Sağlığı İçin Zerdeçalın 5 Faydası başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Köpek Sağlığı İçin Zerdeçalın 5 Faydası

Zencefil ailesinin üyelerinden birisi olan zerdeçal, son senelerda adından çokça söz ettiren bir baharat. Güneydoğu Asya kökenli bu bitkinin faydaları saymakla bitmiyor, öyle ki her gün ile ilgili yeni bir fayda öğreniyoruz. İnsanlar için çok yararlı olan bu özel bitkiden yapılan baharatın köpek sağlığı için de çok mühim olduğunu biliyor muydunuz? Pek çok kişi bilmiyor ama bu baharatın tatlı hayvan dostunuzun yaşamında çok büyük bir fark yaratabileceğini, söylememiz lazım.

Zerdeçal köpeklerde özellikle doğal anti-inflamatuar özelliğiyle iltihapları yok etmesi, artrit ile ilişkili eklem ağrılarını hafifletmesi, kalp sağlığını geliştirmesiyle dikkat çeker. Şu anda mutfak dolabınızda olma ihtimali yüksek miktarda olan zerdeçalın köpeklere yararlı yiyecekler içinde olduğuna hiç kuşku yok. Gelin isteğe göre köpek sağlığı için neden zerdeçalı kullanmanız gerektiğine dair 5 faydaya bakalım.

1. Zerdeçalın Anti-inflamatuar Etkisi Çok Yüksektir

İnflamasyonun, genelde eklem hastalığı bulunan köpekler için bir sorun olduğu düşünülür ama işin aslı öyle değil. Köpek sağlığı denince iltihabi durumların yaratacağı kötü etkiler mutlaka bertaraf edilmeli. Çünkü gizli bir iltihap hemen hemen tüm hastalıkların köküdür. Bu nedenle zerdeçalı köpeğinizin gıdalarıne katarak bu sağlık sorunundan kurtulmasını sağlayabilirsiniz.


2. Kanserden Korunmada Adeta Bir Mucize

Zerdeçalın köpek sağlığı hususunda öylesine mühim bir etkisi var ki bunu söylemeden geçemeyiz: Kanserden koruma etkisi. Zerdeçal çok kuvvetli bir antioksidandır ve dünyanın birden fazla yerinde yapılan çalışmalar, zerdeçaldaki kurkumin maddesinin kanserden korunmada etkili olduğunu gösterdi. Yani zerdeçal kanseri engellemeye yardımcı olabilir ama bunun yanı sıra kanseri doğal olarak da tedavi edebilir. Lakin zerdeçalın bazı ilaç ve tedavilere müdahale edebileceği de araştırmalarda meydana geldiğindan köpeğinize zerdeçal kürü yapmadan önce veteriner hekiminize danışmanız son derece iyi bir fikirdir.


3. Köpeğinizin Artrit Ağrısını Giderir

Artrit ağrılarıyla uğraşan bir köpeğiniz varsa, zerdeçaldan yararlanmanın tam zamanı. İltihaplanma sonucu yaşanan artrit özellikle yüksek ağrı etkisiyle bilinir. Köpekseverlerin, tatlı dostlarının ağrılarını giderip onları biraz rahatlatabilmelerinde zerdeçalın payı büyük çünkü iltihabı azaltarak ağrıyı azaltır. Geleneksel ağrı kesiciler yerine köpek sağlığı için zerdeçalı kullanmak her zaman iyi sonuçlar verebilir. Geçmiş senelerda diz osteoartriti olan köpeklerde yapılan bir araştırmada zerdeçalın ağrıları gerçekten ciddi ölçüde azalttığı gözlenmiştir.


4. Köpeklerin Kalp Sağlığını Geliştirmede Çok Etkendir

Evet bu gerçekten doğru. Zerdeçaldaki kurkumin maddesi konjestif kalp yetmezliği olan köpekler için gerçekten harika bir destektir. Zerdeçal, LDL kolesterolü (kötü kolesterol türünü) ve kan pıhtılaşma potansiyelini azaltabilir. Bu nedenle köpek sağlığı için özellikle kalp sağlığı için turuncu renkli bu mucize baharat her zaman elinizin altında olmalı.


5. Gastrointestinal Sistem Sağlığı İçin Çok Faydalı

Zerdeçal, köpek sağlığı denince akla gelen bağırsak sistemi için de çok mühim. Bir köpeğin bağırsak hücrelerini inflamatuar hasardan koruyabilir ve özellikle hassas sindirim sistemleri olan köpek ırkları için bi hayli etkilidir. Zerdeçalı, köpeğinize direkt vermek zor olabilir, artık zerdeçal içeren hazır besinler bulmak olabilecek. Ya da kendiniz hayvan dostunuz için zerdeçallı tarifler hazırlayabilirsiniz. Bilim bireylerinın son senelerda dile getirdiği mühim noktalardan biri zerdeçalın hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı gibi yağlarla karıştırılarak verilmesi gerekliliği. Çünkü bu biçimde vücutta emilimi artıyor. Hatta çok az da karabiber ekleyebilirsiniz bu etkiyi yükseltmek için. Köpek sağlığı söz konusu olunca doğal bir besin olan zerdeçaldan yararlanmaktan çekinmeyin, köpeğinizin vücuduna zararlı bileşikler almadığından emin olabilirsiniz. Köpekler için zerdeçal faydaları saymakla bitmiyor. Dört ayaklı aile bireyleri için en iyisini isteyen evcil hayvan ebeveynleri zerdeçalı tercih ederek onlar için gerçekten sağlıklı bir dünya yaratabilirler.