Kavga Eden Köpekleri Ayırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO9001
  • İLAN TARİHİ24 Mart 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Kavga Eden Köpekleri Ayırırken Nelere Dikkat Edilmeli?, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Kavga Eden Köpekleri Ayırırken Nelere Dikkat Edilmeli? başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Kavga Eden Köpekleri Ayırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğanın eşsiz varlıkları içinde bulunan köpekleri kavga ederken mi gördünüz? Peki ya ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Her ne olursa olsun köpek kavgalarını ayırırken dikkat etmeniz gereken durumlar olduğunu asla unutmayınız. Köpekleri ayırmak için araya girmek yerine uzaktan ayırabileceğiniz metotları listemizde anlattık. İşte köpekleri ayırırken önemle üstünde durulması gerekenler..


1. Aralarına girerek hedef olmaktan kaçınınız.


2. Kavga eden köpeklere kesinlikle kulak ve kuyruklarından çekmeye çalışarak dikkati negatif yönde üzerinize çekmeyiniz.


3. Ellerinizi kesinlikle araya sokmayın. Isırılma riskini almayın.


4. Tanıdığınız bir köpek veya sizin köpeğiniz olabilir. Köpek, sahibini veya tanıdıklarını ısırmıyor diyerek yaklaşmayınız. O anki içgüdüleriyle sizi de ısırmaya çalışabilir.


5. Ellerinizi kullanmaktan başka çareniz yoksa ayaklarınızla müdahale edin. Doğrudan çıplak elle ayırmaya çalışmak bi hayli fazla risktir.


6. Kesinlikle şiddet uygulamayınız. Ayrılmaları için bile olsa bundan kaçınınız.


7. İpleri varsa ve ipinden müdahale edecekseniz pervasızca çekmeye çalışarak boynuna veya sürüklenmelere karşı vücuduna zarar vermeyiniz. Aksi halde hem köpek yaralanır bunun bunun yanında size de saldırma durumu söz konusu olabilir.


8. En son ise kesinlikle soğukkanlı, sakin ve kararlı olunuz. Panik hali köpekler aracılığıyla çok hızlı sezilir.