İngiliz Setter Özellikleri ve Bakımı

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8845
  • İLAN TARİHİ28 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

İngiliz Setter Özellikleri ve Bakımı, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza İngiliz Setter Özellikleri ve Bakımı başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

İngiliz Setter Özellikleri ve Bakımı

Görüntüsü ve duruşuyla dikkat çeken bir tür olan İngiliz Setter, büyük boy köpek ırkları içinde bulunmaktadır. Avcılık donanımlarıyla tanınmış bir ırk olan İngiliz Setter, enerjik ve oyuncu bir türdür. Eğlenceyi sevmesi ve başına buyruk hareketlere sahip olması sebebiyle, sahibinin otoritesini görmesi gerekmektedir. Diğer ırklara kıyasla daha inatçı bir tür olan İngiliz Setter, sahibine ve ailesine sevgiyle bağlıdır.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

İngiliz Setterin belirgin özellikleri içinde, enerjik tavırları, sosyal yapısı ve insanlar karşı alakalı olması bulunmaktadır. Görüntüsüyle dikkatleri toplayan İngiliz Setter, ev hayvanları ve çocuklarla çok iyi dostluklar kuracaktır. Açık renk tüyleri ve albinoyu andıran tüy rengiyle dikkat çeken İngiliz Setter, aşağı doğru uzayan tüyleriyle tanınmaktadır. Görüntüsüyle diğer köpeklerden ayrıştırılan İngiliz Setter, çilli denecek kadar çok beneği bulunan yüzüyle dikkat çeker.

Görünüş ve Yapısı

İngiliz Setterin görünüşü, diğer köpeklerden farklı ve dikkat çekicidir. Vücudunun üst tarafında kısa ve düz tüyler bulunan İngiliz Setter, vücudunun alt kısmına doğru uzayan tüylere sahiptir. Karnı ve bacaklarına doğru ilerleyen uzun tüyleri, bu türün değişiklik kazanmasını sağlamıştır. Uzun ve dik kuyruğu, tamamen tüylerle kaplıdır. Aşağı doğru uzayan tüyleri, saç görüntüsü oluşturur. Kulakları da uzun ve tüylü olan İngiliz Setterinin, uzun ve düz bir burnu mevcuttur. Yüzüne doğru çilli bir maskeye sahip olan İngiliz Setter, beyaz ve açık kahverengi tüyleriyle bilinir.

Karakter Özellikler

İngiliz Setterin kişiliği, bi hayli hassas ve naziktir. Dost canlısı bir tür olan İngiliz Setter, etrafındakilerle uyum içinde yaşamaktadır. Çocuklu ailelerin en yakın dostu olan İngiliz Setter, diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinir.

Bakımı

İngiliz Setterin yönünde, eğitime çok önem verilmelidir. Küçük yaştan bu yana eğitilmesi, eğitimi eksiksiz ve kolay biçimde alması için gereklidir. Oldukça sosyal bir tür olan İngiliz Setteri, gün içinde sürekli olarak aktif olmak isteyecektir. Tüylerinin haftada 3 defa taranması, tüy sağlığı yönünden yeterli olmaktadır. Banyosunun gerektiğinde yaptırılması ve tırnaklarının uzadıkça törpülenmesi gerekir.

Beslenmesi

İngiliz Setterin beslenmesinde, orta boy ırklara ait kuru mamalar kullanılır. Gün içinde 2 veya 3 öğün beslenmesi, diyet programı için yeterli olacaktır.