İngiliz Bulldog Özellikleri ve Bakımı

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8847
  • İLAN TARİHİ28 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

İngiliz Bulldog Özellikleri ve Bakımı, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza İngiliz Bulldog Özellikleri ve Bakımı başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

İngiliz Bulldog Özellikleri ve Bakımı

Dünya üzerinde en fazla tanınan ve bi hayli beğeni alan köpek türleri içinde bulunan İngiliz Bulldog, ufak boyu ve kaslı vücuduyla göze çarpmaktadır. Buruşuk yüzüyle tanınan ve herkesin sevdiği bir tür olan İngiliz Bulldog, 1800’lü senelerdan bu yana İngiltere’de ortaya çıkmıştır. Geçmişte köpek dövüşlerine çıkarılan ve bu amaç için bakılan İngiliz Bulldog, bu sürede aile köpeği ve arkadaşlık maksadıyla beslenmektedir.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

İngiliz Bulldogun belirgin özellikleri içinde, minyon tipi, kaslı vücudu ve kısa bacakları bulunmaktadır. Oldukça nazik ve sevecen bir tür olan İngiliz Bulldog, tehlikelere karşı cesurca hareket etmektedir. Sakin tavırlarıyla aile ortamına eşsiz biçimde uyum sağlayan İngiliz Bulldog, orta iri köpek kategorisinde değerlendirilmektedir.

Görünüş ve Yapısı

İngiliz Bulldogun görünüşü, bu türün sevilmesindeki en büyük etkendir. bulldog cinsinin getirdiği bir özellik olan buruşuk surat, bu türün en belirgin özelliğidir. Vücudu kaslı olan İngiliz Bulldog, bi hayli kısa ve paralel bacaklara sahiptir. Bacaklarının duruşuyla tatlılik kazanan İngiliz Bulldogun, ufak sarkık kulakları bulunmaktadır. Yüzü somurtkan bir ifadeye sahip olsa da bi hayli enerjik ve neşeli bir tür olan İngiliz Bulldog, beyaz ve kahverengi tüylere sahiptir. Kuyruğu ince ve orta uzunlukta olan İngiliz Bulldogun, kısa ve düz tüyleri bulunur.

Karakter Özellikler

İngiliz Bulldogun kişiliği, bi hayli cana yakın ve sempatiktir. Mülayim bir tür olan İngiliz Bulldog, atalarının dövüşçü ve saldırgan ayrıntı kısmını tamamen kaybetmiştir. Tehlike anında korkusuz biçimde harekete geçen ve kendisini savunan İngiliz Bulldog, normal zamanlarda sessiz ve sevecen tavırlar sergilemektedir. Bahçeli evde bakılacak en iyi tür olan İngiliz Bulldog, çocuklarla ve diğer hayvanlarla çok iyi anlaşacaktır.

Bakımı

İngiliz Bulldogun bakımı için bahçeli bir ortama ihtiyaç mevcuttur. Enerjik ve oyuncu bir tür olması sebebiyle, gün içinde enerjik tavırlar sergileyecektir. Günlük enerjisini atmadığında, evdeki eşyalarla oynar ve etrafı dağıtır. Tüyleri kısa olduğundan, haftada birkaç defa taranması ve kirlendikçe yıkanması yeterli olacaktır. Ilık mekanlardan hoşlanan İngiliz Bulldog, kendine ait bir yatak veya kulübede uyumalıdır.

Beslenmesi

İngiliz Bulldogun beslenmesi için orta boy ırklara ait kuru mamalar kullanılmalıdır. Kilo almaya meyilli olduğundan, 3 öğünden fazla yemek yememelidir.