Briard

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8965
  • İLAN TARİHİ13 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Briard, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Briard başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Briard

Briard ırkı köpekler genelde üst düzey bağlılık gösterdikleri için sahipleri aracılığıyla çok sevilirler. Bakım veren bireyleri ve sevdiklerini koruma iç güdüleri aracılığıyla bahçeli evlerde bulundurulmaları iyi olmaktadır.

Aynı zamanda bu ırk zeki yönü aracılığıyla çevresini de yönlendirebilme becerisine ve kendi görevlerini herhangi bir komut olmadan yerine getirme becerisine sahip bir ırktır. Bu nedenle eğitim sürecinde kendisinden daha kuralcı ve otoriter bir uzman aracılığıyla komutların verilmesi gerekmektedir.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

Briard’ın belirgin özellikleri uysal olsa da otoriteyi kabul edene kadar inatlaşmasını sürdürecektir. Bu nedenle yaşadığı aile ile uyum sağlaması için biraz zamana ihtiyaç duyacaktır.

Bakım vereni ile ilişki kurarken önceliği takdir ve onay olmaktır. Onay aldıkça daha kuvvetli bir bağ kuracağından bu süreç içinde iyi bir iletişim ağının sağlanması gerekmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Briard’ın görünüşü vücut olarak büyük ve uzun tüylüdür. Farklı renk tonları olmasına rağmen çoğunlukla kahverengi tüylü olanlara rastlanmaktadır. Tüylerinin uzunluğu çoğu zaman yüz bölgesini kapatacak biçimdedir.

Bacakları çok uzun olmamasına rağmen vücudu iri olduğu için büyük köpekler içinde anılmaktadır. Kilo olarak 30 kilo ve üzerinde ağırlığı olan cinsleri olduğu gibi genel anlamda erkek olanları dişilerine göre daha ağır olabilmektedir.

Karakter Özellikleri

Briard’ın kişiliği şu özellikler ile tanınmaktadır:

  • Farklı mekanlarda yaşamak için uyumludur.
  • İnsanlardan onay ve beğeni almayı sever.
  • İnatçı bir yapısı olmasına rağmen kendinden kuvvetli olanlara boyun eğer.
  • Enerjik ve oyun sever bir yapısı bulunmaktadır.

Bakımı

Briard’ın bakımı yapılırken tüylerinin sürekli olarak olarak taranmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle kulan ve yüz bölgesindeki tüyler onun için rahatsız edici bir hal alacağından düzenli olarak kırpılması önerilmektedir.

Enerjik bir köpek olmasına rağmen ev şartları içinde uyumlu olduğu için bu uyumu kaybetmemek adına haftada birkaç defa dışarıya çıkarılarak eğlenmesi sağlanmalıdır.

Beslenmesi

Briard’ın beslenmesi noktasında kilo alımını kontrol altında tutacak gıdaların tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle evde yaşayanlar çok fazla hareket etmedikleri için gıdaları yakamayacaklar ve devamında hastalıklar oluşabilecektir. Bu nedenle mama seçimi ve mamaların porsiyonları mühimdir.

Sitemiz üzerinden tüm köpek çeşitlerine ulaşabilirsiniz.