Bouvier des Flandres

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8962
  • İLAN TARİHİ15 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Bouvier des Flandres, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Bouvier des Flandres başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Bouvier des Flandres

Bouvier des Flandres Fransa ve Belçika sınırları meydana geldiği bulunan bu köpekler, sığır köpeği olarak kullanılmakta olup şimdilerde bunun yerine bekçi köpeği veya arama köpeği olarak da kullanılabilmektedir.

Oldukça çalışkan bir yapısı olmasının bunun yanında sakin ve uyumlu olduğu için evde yaşamaya uygun olan köpek ırkları içinde bulunmaktadır. Sadece iri bir köpek olması sebebiyle kendi için ayrılan bir alana ihtiyaç duymaktadır.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

Bouvier des Flandres’in belirgin özellikleri sevecen ve iyi ilişkiler kuran bir yapıya sahip olmalarıdır. Bu özellikleri aracılığıyla çocuklu ailelerin birlikte yaşamak istediği köpekler içinde ilk sıralarda yer alabilirler.

Çok iyi iz sürme ve koku alma yetileri mevcuttur. Bunun yanında arama kurtarma faaliyetlerinde de başarılı olmaları sebebiyle dünya çapındaki birden fazla ülkenin arama faaliyetlerinde destek hizmet olarak yer aldıkları bilinmektedir.

Bekçiler için de koruma ve savunma görevlerini üstlenmeleri sebebiyle farklı bölgelerde bekçi köpeği olarak da görev aldıkları bilinmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Bouvier des Flandres’in görünüşü itibariyle bi hayli özgün bir yapıya sahiptir. Siyah ve uzun tüyleri bütün vücudunu kaplaması sebebiyle tatlı bir görüntüsü olduğu bilinmektedir. Bu ayrıntı kısmının bunun yanında vücudu da iri ve kaslı olduğu için atik bir yapısı yoktur.

Karakter Özellikleri

Bouvier des Flandres’in kişiliği şunlardan oluşmaktadır:

  • Güçlü ve sağlam bir yapısı mevcuttur.
  • İnsanlarla iyi ilişkiler kurabilirler.
  • Akıllı bir ırk olduğu için kısa bir sürede eğitim alabilirler.
  • Evde veya doğal yaşamda rahatlıkla hayatlarını sürdürebilirler.
  • Sevecen ve sıcak kanlı oldukları bilinmektedir.

Bakımı

Bouvier des Flandres’in bakımı hassasiyet gerektirmektedir. Çok fazla tüyü olması sebebiyle düzenli olarak her gün taranması gerekmektedir. Aynı zamanda çok fazla uzayan tüylerin de uygun koşullar ile özel kesim metotları kullanılarak kesilmelidir.

Göz ve baş bölgesinde yoğun bir tüy kalabalığı olması görmelerini engelleyeceği için o tüylerin de düzenli olarak kontrol edilmesi gerekmektedir.

Beslenmesi

Bouvier des Flandres’in beslenmesi hususunda mama tercihleri çok mühimdir. Kilo kontkarakterinin sağlanabilmesi için çok yağlı olmayan mamaların tüketilmesi ve porsiyonların da kontrollü verilmesi gerekmektedir.

Sitemiz üzerinden diğer tüm köpek türlerini gözlemleyebilirsiniz.