Bichon Havanese

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8966
  • İLAN TARİHİ13 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Bichon Havanese, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Bichon Havanese başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Bichon Havanese

Bichon Havanese yüksek enerjili ve oyun sever bir köpek olarak bilinmekte olup yavru köpek tercih edenler için iyi bir alternatiftir. Görüntüsü yönünden ilgi çeken tatlı bir yapısı olmasının bunun yanında kişiliği de sosyal ilişkiler kurmaya açıktır.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

Bichon Havanese’nin belirgin özellikleri narin olmalarıdır. Çok yüksek sese karşı olumsuz davranış tepkileri verebilirler. Lakin yumuşak ses ile eğitim almak için de uygun oldukları bilinmektedir.

Ev içindeki yaşama uygun yapıları mevcuttur. Lakin erken zamanda çok sık havlama alışkanlığı edinmesi ev için uygun olma şartlarını negatif yönde değiştirebilir. Bu nedenle erken zamanda eğitim verilmeli ve evlerde bekçilik yapması da sağlanmalıdır.

Görünüş ve Yapısı

Bichon Havanese’nin görünüşü bi hayli tatlıdir. Tüylü yapısı aracılığıyla özellikle çocukların çok fazla ilgisini çekebilirler. Boyut olarak da çok fazla büyümemeleri aracılığıyla sürekli olarak tatlıliğini korumakta olan köpek ırkları içinde bulunmaktadır.

Beyaz ve bal rengi en fazla bilinen renkleri içindedır fakat siyah veya kahverengi gibi renkleri de ırkın bilinen diğer renkleri içinde gösterilmektedir.

Karakter Özellikleri

Bichon Havanese’nin kişiliği eğlenmek ve oyun oynamak üzerine gelişmiştir. Çevresindeki bireylerle sürekli olarak oyun oynamak ve iletişim halinde kalmak isterler. Bu nedenle çocuklu aileler için uygun bir köpektir.

Bekçi olma görevinde de tercih edilebilirler fakat bunun için ilk kez gerekli eğitimleri almaları mühimdir. Erken zamanlarda eğitim almaları halinde eve yabancı biri geldiğinde sürekli olarak havlama ile sahiplerini ikazrlar.

Bakımı

Bichon Havanese’nin bakımı kabarık tüylerin temiz ve hijyenik tutulması ile olabilecek olmaktadır. İki günde bir olacak biçimde tarama yapılması ve temizliğinin sağlanması gerekir. Çok tüylü olmasına rağmen tüylerinde dökülme olmamaktadır.

Tüylerin kısaltılması tercihe bağlıdır fakat patilerinde uzayan tüylerin bakım esnasında kısaltılması daha rahat hareket edebilmelerini sağlamak adına mühimdir.

Beslenmesi

Bichon Havanese’nin beslenmesi hususunda dikkatli olunması gerekmektedir. Hareketli bir köpek olmasına rağmen kilo almaya yatkın yapısı sebebiyle Obezite gibi hastalıkların oluşmasına neden olabilmektedir.

Tüketilen mamaların veya ek gıdaların yağ oranlarının azaltılmış olmasına özen gösterilmesi gerekmekte fakat vitamin ve minerallerin de doğru ölçülerde alındığından emin olunması gerekmektedir.

Sitemiz üzerinden tüm köpek türlerine ulaşım sağlayabilirsiniz.