Belçika Malinois Özellikleri ve Bakımı

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8917
  • İLAN TARİHİ1 Mayıs 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Belçika Malinois Özellikleri ve Bakımı, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Belçika Malinois Özellikleri ve Bakımı başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Belçika Malinois Özellikleri ve Bakımı

Belçika Malinois çoban köpekleri içinde enerjisi ve egzersiz ihtiyacı en fazla olan cinsler içinde gösterilmektedir. Hem atılgan hem de çevrenin çok farkında olan bu zeki köpekler arama ve koruma faaliyetlerinde bi hayli başarılıdırlar.

Belçika asıllı bir ırk olmasının bunun yanında dünyanın farklı bölgelerinde de başarıların dolayı tercih edilmektedir. Özellikle polis köpekleri içinde çok sık rastlanan bir tür olması, kıymetli bir tür olmasını sağlamaktadır.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

Belçika Malinois’in belirgin özellikleri enerjik olmaları ve çok iyi iz sürmeleridir. Aranan herhangi bir nesneyi veya bir kokuyu takip ederek çok kısa zaman zarfında bulabilirler. Lakin bunun için yeterli düzeyde bir eğitim almaları gerekmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Belçika Malinois’in görünüşü büyük ve standart bir yapıya sahiptir. Çevrede çok fazla rastlanan bir köpek cinsi olmasının bunun yanında özellikleri yönünden birden fazla çoban köpeğine göre daha başarılı oldukları bilinmektedir.

Karakter Özellikleri

Belçika Malinois’in kişiliği insanlarla uyum içinde yaşayabilen bir özelliği içermektedir. Yavru oldukları zamandan bu yana bakım vereni ile çok sıkı bir bağ kurmakta olup diğer bireylerle yalnızca yakın ilişkiler sürdürebilirler.

Yavru oldukları zamanlarda daha hassas ve ürkek bir yapıları olduğu bilinmektedir. Bu yapıları yaşları büyüdükçe yerini cesarete ve meraka bırakmaktadır. Çevrede keşfetmek üzere birden fazla şeyin peşinden gidebilirler.

Heyecanlı bir köpek türü olduğu için eğitim sürecinde etkili bir eğitmenin yer alması gerekmektedir. Lakin eğitmenin üslubunun cezalandırıcı değil ödüllendirici olması eğitim süreci içinde gerekli olan temel faktör olarak bilinmektedir.

Bakımı

Belçika Malinois’in bakımı içinde kısa olsa da tüylerin düzenli taranması mühim olmaktadır. Özellikle mevsim geçişlerinde veya ırkın tüy dökme aylarında taramaların daha sık olması gerekmektedir.

Taranmanın bunun yanında evde beslenmeleri durumunda egzersiz gereksinimlerinin da karşılanması gerekmektedir. Bu nedenle haftada iki defadan fazla olacak biçimde açık alana götürülmeleri gerekmektedir.

Beslenmesi

Belçika Malinois’in beslenmesi herhangi bir standarda bağlanmamıştır. İhtiyaçları olan mamaların üç öğün olacak biçimde verilmesi yeterli olmaktadır. Lakin mama seçiminde doğru yaş döneminin tercih edilmesi gerekmektedir.