Bedlington Terrier Özellikleri ve Bakımı

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8920
  • İLAN TARİHİ1 Mayıs 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Bedlington Terrier Özellikleri ve Bakımı, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Bedlington Terrier Özellikleri ve Bakımı başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Bedlington Terrier Özellikleri ve Bakı

Farklı görünümüyle dikkatleri cezbeden ırklardan birisi olan Bedlington Terrier, aile ortamında bakılacak en iyi türler içindedır. Küçük hayvan yakalaması maksadıyla kullanılmıştır. Kıvırcık tüyleri, dik kuyruğu, tatlı görüntüsü ve cana yakınlığıyla dikkat çeken Bedlington Terrier, çocuklar ve diğer insanlarla çok iyi anlaşmaktadır.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

Oldukça zeki ve kabiliyetli olan Bedlington Terrierin belirgin özellikleri içinde, dikkat çekici görünüşü, yüksek enerjisi ve cana yakınlığı bulunmaktadır. Geçmişten bugüne sirklerde gösteri yapması ve haşereleri yakalaması için kullanılan Bedlington Terrier, bi hayli atletik ve atılgan vücut hatlarına sahiptir. Dostları ve sahibiyle iyi anlaşan Bedlington Terrier, çocuklu ailelerin ilk tercihleri içinde bulunmaktadır.

Görünüş ve Yapısı

Bedlington Terrierin görünüşü, alışılmış köpek ırklarından farklıdır. Farklı görüntüsü ve tatlı imajıyla dikkat çeken Bedlington Terrier, erkek ve dişisinde benzer özelliklere sahip olmaktadır. Ortalama 41 cm ila 43 cm aralığında uzunluğa erişen Bedlington Terrier cinsi, maksimum 8-10 kg ağırlığında olmaktadır.

Karakter Özellikleri

Bekçi köpeği olarak da kullanıma uygun bulunan Bedlington Terrierin kişiliği, aile ortamında beslemeye uygundur. Sevecen, dost canlısı ve enerjik yapısıyla, olduğu ortama mutluluk getirmekte ve sahibine olan sadakatini her an belli etmektedir. Bedlington Terrier cinsi köpekler, sahibi ve etrafından ilgi görmeyi çok sever. Tüylü hayvanlara karşı takıntısı olduğundan, bu tür hayvanları kovalayarak oyun oynayabilir. Bedlington Terrier cinsi, çocuklu mekanlarda, apartman dairelerinde veya bahçeli evlerde bakılmaya uygundur.

Bakımı

Bedlington Terrierin bakımı için belirli kurallara uyum sağlanması mühimdir. Normal bir köpek cinsine göre bi hayli bi hayli hızlı koşabilen Bedlington Terrier, gün içinde sürekli olarak aktif olmayı istemektedir. En az 1-2 saatlik dışarı gezmesi olmadan, Bedlington Terrieri zapt etmek olabilecek değildir. Oldukça zeki ve öğrenebilir olması sebebiyle, eğitilmesi kolay ve keyiflidir.Beslenmesi

Bedlington Terrierin beslenmesi için özel mamalar tercih edilmelidir. Tüy sağlığını korumak maksadıyla, yalnızca özel markalara ait kuru mamaların verilmesi gerekir. Ev yemekleri veya farklı gıdaların verilmemesi, sağlığı yönünden mühimdir. Büyüme ve gelişme zamanında, özel yaş mamalar ve takviyeler kullanılmalıdır.