Basset Hound

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8924
  • İLAN TARİHİ29 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Basset Hound, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Basset Hound başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Basset Hound

Çocuklu mekanlarda beslemek için en ideal türlerden birisi olan Basset Hound, farklı görünümüyle göze çarpmaktadır. Sosis köpek olarak adlandırılan ırklardan birisi olan Basset Hound, uzun vücudunun bunun yanında, bi hayli kısa ayaklara sahiptir. Diğer köpeklerle ve hayvanlarla da çok iyi geçinen Basset Hound, bi hayli uysal ve cana yakın bir türdür.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

Basset Houndun belirgin özellikleri içinde, sosyal yapısı, cana yakın davranışları ve uysallığı bulunmaktadır. Kulakları ve yüz derisi aşağı doğru sarkan Basset Hound cinsi, bi hayli tatlıdir. Kulakları ve sırtı hassas olan Basset Hound, bi hayli duygusal bakışlı gözlere sahiptir.

Görünüş ve Yapısı

Basset Houndun görünüşü, alışılmış köpeklerden farklı ve dikkat çekicidir. Kısa bacaklı ve uzun gövdeli türler içinde bulunan Basset Hound, uzun sarkık kulaklara sahiptir. Yapı itibariyle bi hayli sakin olan Basset Hound, çocuklu ailelerin en iyi arkadaşı olabilir. Kısa ve pürüzsüz yapıdaki tüyleri, çeşitli renklerde olmaktadır. Karışık renkli tüyler, gün içinde dökülme yapmaz ve tüy sorunu oluşturmaz. Orta boylu olan Basset Hound cinsi, hemen hemen 28 cm ila 38 cm aralığında uzunluğa erişmektedir.

Karakter Özellikleri

Basset Houndun kişiliği, bi hayli ılımlı ve uyumludur. Çok sakin olmasının yanında, sabırlı ve sessiz bir türdür. Oyunları çok seven ve sosyal olan Basset Hound, çocuklara, diğer hayvanlara ve insanlara karşı sevecen yaklaşmaktadır. Mensup olduğu ailesini çok seven Basset Hound, yemek yemeyi çok sever. Duygusal bakışlı olmasının yanında, yeri geldiğinde inatçı hareketler sergileyebilir.

Bakımı

Basset Houndun yönünde, yemek düzenine ve temizliğine özen göstermek gerekir. Düzenli biçimde tüylerinin taranması ve ölü tüylerin vücuttan arındırılması gerekir. Kulaklarının enfeksiyon kapma riski olduğundan, kulak kontrolü ve temizliğine dikkat edilmelidir. Yemek yemeyi çok sevse de obeziteye yatkın olduğundan, düzenli biçimde beslenmelidir. Çocukların sırtına oturmamasına ve kulaklarıyla oynamamasına özen göstermek gerekir. Apartman dairesinde bakılmaya uygundur.

Beslenmesi

Basset Houndun beslenmesi için özel diyet listesi hazırlanmalı ve bu listeye uyum sağlanmalıdır. Sadece marka kuru mama ve yer yer yaş mamayla beslenmesi gereken Basset Hound, farklı besinlerden uzak tutulmalıdır.