Avusturya Tazısı

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8927
  • İLAN TARİHİ29 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Avusturya Tazısı, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Avusturya Tazısı başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Avusturya Tazısı

Çocuklu ailelerde yaşamak için uygun olan ırklardan birisi olan Avusturya Tazısı, bi hayli zeki ve akıllıdır. Sevimli görüntüsü ve sarkık kulaklarıyla dikkatleri üzerine çeken Avusturya Tazısının herhangi bir genetik bozukluğu bulunmamaktadır. Genetik açıdan her işe yatkın olan Avusturya Tazısı, üstün zekası sebebiyle her türlü eğitimi almaya uygundur.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

Çocuklarla bi hayli iyi geçinen Avusturya Tazısı, aile köpeği arayışındakilerin ilk tercihleri içindedır. Günlük egzersiz ihtiyacı yüksek miktarda olan Avusturya Tazısının belirgin özellikleri içinde, hareketli ve atletik yapısı bulunmaktadır. Enerjisi yüksek olduğundan, sürekli olarak hareket halinde bulunacağı mekanlarda beslenmesi gerekir. Diğer köpek ve hayvanlarla da anlaşan Avusturya Tazısı, olduğu ortamı tüm tehlikelerden koruyacaktır.

Görünüş ve Yapısı

Görünümü itibariyle farklı ırklarla benzeştirilen Avusturya Tazısının görünüşü, tatlı ve cana yakındır. Siyah ağırlıklı tüyleri, ayaklarına ve burun ucuna doğru açık kahve rengine dönüşmektedir. Arka bacakları bi hayli kuvvetli olan Avusturya Tazısının bacakları geriye doğru açıktır. Daha bi hayli hızlı koşmasını ve tehlikeye karşı tetikte olmasını sağlayan arka bacakları, ön ayaklarına göre daha uzun ve kaslıdır. Tüyleri sık olsa da bi hayli kısa ve düzdür.

Karakter Özellikleri

Avusturya Tazısının karakter özellikleri içinde, akıllı hareketleri ve enerjik davranışları bulunmaktadır. Çok kuvvetli iz sürme özelliği bulunan Avusturya Tazısı, avcılık alanında kabiliyetli hünerler sergilemektedir. Çok sessiz biçimde hareket edebilme yeteni bulunan Avusturya Tazısı, kendisine verilen görevleri başarılı biçimde yerine getirmektedir.

Bakımı

Avusturya Tazısının yönünde, belli noktalara özen göstermek gerekir. İnatçı kişiliği sebebiyle, eğitim esnasında zorlu süreçlerden geçebilen Avusturya Tazısı, ilk defa köpek bakmak isteyen bireyler için uygun değildir. Ev veya apartman dairesinde beslenmesi doğru olmadığından, açık alanlarda bakılması gerekir. Tüyleri çok kısadır ve tüy sorunu oluşturmaz.

Beslenmesi

Avusturya Tazısının beslenmesinde, veterinerlerin tavsiyelerine uygun diyet programı kullanılmalıdır. Avcı köpeği olarak açık alanda bakılan Avusturya Tazısı, yalnızca özel markalara ait kuru mamalarla beslenmelidir. Programına dahil edilecek normal gıdaların seçiminde, veteriner tavsiyesine uyulmalıdır. Özel beslenme programının kullanılması, tüy sağlığını korumada etkilidir. Yetişme zamanında, çeşitli yaş mamalar da verilebilir.