Avustralya Terrier

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8928
  • İLAN TARİHİ29 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Avustralya Terrier, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Avustralya Terrier başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Avustralya Terrier

Avustralya Terrier bekçi köpeği olmasının bunun yanında yılan veya fare gibi haşerelerin avlanmasında da tercih edilen bir türdür. Çok uzun senelerdır var olan bu ırk aslen İngiltere kökenine sahiptir.

Çevik yapıları aracılığıyla yakın çevrede bulunan haşereler ile rahatlıkla mücadele edebilmektedirler. Bunun bunun yanında tatlı yapıları aracılığıyla aile köpeği olarak da çok sık seçildikleri bilinmektedir.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

Avustralya Terrier’in belirgin özellikleri iyi bir bekçi olarak kullanılmalarıdır. Bunun bunun yanında kedilerin yapmış olduğu fare avcılığını da rahatlıkla yapabilmektedirler. Boyut olarak da ufak olmaları sebebiyle bi hayli hızlı hareket etmeleri olabilecekdür.

Sürüngenlerle karşılaşmada de tercih edilmekte olan köpekler, bunun yanı sıra insanlar için sadık bir dost olarak uzun süreli ilişkiler kurabilmektedirler.

Görünüş ve Yapısı

Avustralya Terrier’in görünüşü ufak ve tatlıdir. Sosyal hayat içinde çok karşılaşılan bir tür olmakla birlikte evdeki neşe ortamını da sağlayacak bir enerji sunmakta olan köpek ırklarından biri olma özelliğini taşır.

Hayvanlar ile çok iyi anlaşmamasına rağmen çocuklarla ve yetişkin yakınlarıyla oyun oynamayı çok sever ve enerjilerini bu kaynaktan alırlar. Buna rağmen gün içinde gezintiye çıkmadan enerjilerini tam anlamıyla atabildikleri söylenememektedir.

Karakter Özellikleri

Avustralya Terrier’in kişiliği uyumlu ve enerjiktir. Oyun oynamayı çok sevdikleri için kendilerine vakit ayrılmasını isterler. Yeterli düzeyde oyun sunulmaması durumunda bulundukları ortamdan sıkılarak farklı arayışlara girebilmektedirler.

Toprak kazmayı çok severler bundan dolayı evde sıkılmaları durumunda ev çiçeklerinin topraklarını kazarak zorluk çıkarabilirler.

Bakımı

Avustralya Terrier’in bakımı ev içinde zorlayıcı olabilmektedir Çok tüylü bir köpek ırkı olması sebebiyle sürekli olarak tüylerinin taranması ve temizlenmesi gerekir. Bu temizlik banyo yoluyla değil tarama yoluyla olmalıdır.

Ev içinde bakımı yapılırken çok fazla oyun oynamak, dışarıya gezintiye çıkarmak da mühim etkenler içindedır. Köpeğin ruhsal iyilik hali fakat bu biçimde korunabilmektedir.

Beslenmesi

Avustralya Terrier’in beslenmesi yaş dönemine uygun olarak ayarlanmaktadır. İlk zamanlarda daha az öğün aralıklarıyla fakat daha fazla enerji kaynağı olan mamalar tüketilirken ikinci aydan sonra hemen her türlü mamayı yemek için uygun bir duruma geldikleri bilinmektedir.