Ariegeois

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8951
  • İLAN TARİHİ17 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Ariegeois, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Ariegeois başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Ariegeois

Ariegeois ırkı Fransa bölgesinden çıkmış olmasına rağmen tarihin daha eski dönemlerine dayanmaktadır. Genelde avcılık bölgesindeki başarısı sebebiyle tercih edilmekte olan köpekler Avrupa’nın farklı ülkelerinde de sıklıkla görülmektedir.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

Ariegeois’in belirgin özellikleri sıcakkanlı ve dost canlısı olmalarıdır. İnsanlarla çok güzel ilişkiler kurmalarının bunun yanında birlikte yaşadıkları bireylere çok sadık kalırlar. Bunun bunun yanında çok enerjik olmamaları sebebiyle ev yaşamına da kolay bir biçimde uyum sağlayabilirler.

Disiplinli bir yaşamı sevdikleri için değişik görevlerde de başarılı oldukları bilinmektedir. Onlara verilen görevleri tamamlama hususunda da bi hayli istekli bir köpek ırkı olarak tercih edilmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Ariegeois’in görünüşü zayıf ve atiktir. Derilerinin üzerinde bi hayli ince tüyleri bulunur bu sayede bakımı ve hijyeni de kolay bir biçimde sağlanabilmektedir. Boyları çok büyük olmadığı için yapı yönünden tatlı bir görüntü sağlamaktadırlar.

Hem çocuklarla hem de yetişkinlerle bi hayli iyi bir sosyal ilişki kurarlar fakat öncesinde ilişki kuracakları bireylerle vakit geçirme ihtiyacı hissederler.

Karakter Özellikleri

Ariegeois’in kişiliği görev bilincine sahip ve disiplini yaşama uygun olarak bilinmektedir. Avcılık alanında iyi olmalarının nedeni de görevlerin doğru bir biçimde yerine getirilmesi olarak tanımlanmaktadır.

Karakter yönünden uyumlu ve işbirlikçi bir köpek türüdür. Verilen komutları çok bi hayli hızlı bir biçimde öğrenir ve uygulamaya başlarlar. Bunun yanında evlerdeki kısmi güvenlik aşamalarında da bulunmaktadırler.

Bakımı

Ariegeois’in bakımı bi hayli basittir. Çok fazla tüyleri olmadığı için temizlenmeleri de bi hayli hızlı bir biçimde sağlanabilmektedir. Haftada iki defa olacak biçimde tüylerinin taranması yeterli olmaktadır.

Çok hareketli bir köpek ırkı olmadığı için sürekli olarak dışarı çıkma ihtiyacı hissetmezler. Lakin bahçeli olan bir ortamda daha rahat hareket edecekleri için böyle mekanlarda daha huzurlu oldukları gözlemlenmektedir.

Beslenmesi

Ariegeois’in beslenmesi sürecinde seçici olmak gerekmektedir. Evde herkesin tükettiği yemeklerin verilmesi bazı hastalıkların oluşmasına neden olabileceği için mutlaka uygun bir mama türü seçilerek kullanılması gerekmektedir.

Hareketsiz bir yaşam sürdüklerinin düşünülmesi halinde ise diyet veya yağ oranı azaltılmış mamalardan tercih edilmesi, köpeğin sağlık durumu yönünden mühimdir.