Amerikan Tüysüz Terrieri

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8954
  • İLAN TARİHİ17 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Amerikan Tüysüz Terrieri, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Amerikan Tüysüz Terrieri başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Amerikan Tüysüz Terrieri

Amerikan Tüysüz Terrieri tüy dökülmesi sebebiyle evde köpek bakmayanlar için tercih edilebilir bir köpek ırkı olarak bilinmektedir. Tüysüz yapıları sebebiyle hemen hemen 15-20 gün aralığında deri değişimi yaşadıkları için yalnızca bu temizliğin yapılması gerekir.

Sevimli ve sıcakkanlı bir köpek olmakla birlikte yaşlıların yalnızlığına ortak olabilecek bir karaktere sahip oldukları bilinmektedir.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

Amerikan Tüysüz Terrireri’nin belirgin özellikleri çok itaatkar bir köpek olmaması sebebiyle eğitim için seçildiğinde zorlayıcı olabilmektedir. Aynı zamanda dinç ve sağlam köpekler oldukları için eğitim sürecinde otorite olarak tanımakta zorlanabilmektedirler.

Enerji dolu bir ırk olmalarının bunun yanında bi hayli meraklı ve keşfetmeyi seven köpeklerdir. Doğal yaşam içinde meraklarını gidermek için çok değişik alanlara gidebilecekleri için kontrol edilmeleri zor olabilmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Amerikan Tüysüz Terrireri’nin görünüşü benekli ve tüysüz bir görüntüdür. Sadece derisi olması sebebiyle dışarıda oynadığı zamanlarda çok fazla yaralanmalar yaşayabilmektedir.

Geniş göğüs kafesleri ve dirençli bacak kasları aracılığıyla koruma görevlerinde de etkin bir biçimde kullanılabilmektedirler. Özellikle evlerde yaşarken hem aile bireyleri ile uyumlu olmakta hem de evin muhafaza edilmesinı sağlamaktadırlar. Lakin yapı itibariyle saldırgan olmadıkları için istenen saldırma performanslarını göstermeleri beklenmemektedir.

Karakter Özellikleri

Amerikan Tüysüz Terrireri’nin kişiliği şunlardan oluşmaktadır:

  • Sevecen ve sıcakkanlı
  • Uyumlu, evde yaşamaya uygun
  • Çocuklar ile iyi iletişim kurabilen
  • İnatçı
  • Enerjik ve hareketli
  • Meraklı ve dikkatli

Bakımı

Amerikan Tüysüz Terrireri’nin bakımı bi hayli basittir. Derisinde hiçbir tüy bulunmadığı için tüylerinin taranmasına gerek bulunmamaktadır. Lakin derisinde yaralanmalar olabileceği için ihtiyacı yönelik tedavi edici kremlerin evde bulundurulması gerekmektedir.

Enerjik yapıları sebebiyle gün içinde mutlaka gezdirilmesi gerekmektedir. Enerjilerini atamadıkları durumlarda inatçı yapıları sahiplerini zorlayabilmektedir.

Beslenmesi

Amerikan Tüysüz Terrireri’nin beslenmesi onlara özel mamalardan seçilerek yapılmalıdır. Özellikle derisinde alerjik bir reaksiyon oluşmasına engel olacak içeriklerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Tüysüz bir köpek olması sebebiyle gıdaların derisi üzerinde leke veya yara yapma olasılığı daha yüksek olduğu için sağlıklı köpek mamalarından seçim yapılması önerilmektedir. Bunun yanında dinç yapısını koruması için günde üç öğünden daha fazla yememesine de dikkat edilmesi gerekmektedir.