Amerikan Tilki Tazısı

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8955
  • İLAN TARİHİ15 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Amerikan Tilki Tazısı, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Amerikan Tilki Tazısı başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Amerikan Tilki Tazısı

Amerikan Tilki Tazısı tatlılikleri ile tanınmakta olan köpeklerdir. İrlanda, Fransa ve İngiltere karma ırkları ile ortaya çıkmış bu ırk köpekler Amerikan siyasileri aracılığıyla ilgi çektiği için bölgede kontrollü bir biçimde çoğalmaları sağlanmış ve Amerika’dan diğer bölgelere gönderilmiştir.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

Amerikan Tilki Tazısı’nın belirgin özellikleri çocuklar ile çok iyi anlaşan dost canlısı köpekler olmalarıdır. Bu yönüyle evde beslemek için en fazla tercih edilen köpek ırkları içinde oldukları bilinmektedir.

Aynı zamanda özgürlüklerine de çok düşkün oldukları için evde bakılmaları halinde sürekli olarak gezmeye çıkarılmalı ve dışarıda özgür olduklarını hissetmeleri gerekmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Amerikan Tilki Tazısı’nın görünüşü orta boylu olan köpeklerdir. Çok fazla uzun tüyleri olmadığı için ufak bir fotoğrafları bulunmaktadır. Bunun bunun yanında hareket ihtiyaçları çok fazla olduğu için mutlaka sürekli olarak egzersiz yaptırılması gerekmektedir.

Karakter Özellikleri

Amerikan Tilki Tazısı’nın kişiliği hem insanlarla hem de köpeklerle çok yakın ilişki kurabilen niteliktedir. Hatta bu ilişkiler içinde seçim yapıldığında birlikte büyüdüğü köpeği seçme eğilimi de bulunmaktadır. Bu nedenle bu ırkın başka bir köpek ile büyümek için uygun olmadığı kanısına varılmaktadır.

Aile üyeleri ile çok iyi anlaşan ve bağlanma sağlayabilen bu ırk köpekleri, eğitim almak için de bi hayli uyumudur. Kolay bir biçimde itaat etmeleri sebebiyle kısa bir sürede istenen eğitimleri alabilmektedirler.

Sıcakkanlı ve uyumlu olmalarının bunun yanında özgürlük ihtiyaçları çok fazladır. Bu nedenle bahçeli bir ev, yetişme ortamları için daha uygun olurken apartman dairesinde ise mutlaka sürekli olarak dışarı çıkarılması gerekecektir.

Bakımı

Amerikan Tilki Tazısı’nın bakımı basittir. Tüylerinin haftada bir taranması yeterli olmakta ve gün içinde en az bir defa dışarı çıkarılma ihtiyacı bulunmaktadır. Bu ihtiyaçlar karşılanırken özgür olduğunu hissetmesi için tasma tercih edilmeyecek mekanların seçilmesi önerilmektedir.

Beslenmesi

Amerikan Tilki Tazısı’nın beslenmesi yaş dönemine göre değişiklik göstermektedir. İlk aylarda kuru mama yemek için uygun bir diş yapısı olmayabilir bundan dolayı kuru amma verileceği zaman ıslatılıp verilmesi gerekmektedir. 2-3 ay geçmesinden sonra ise kuru mama yemek için de uygun hale gelecektir.