Amerikan Su Spanieli

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8956
  • İLAN TARİHİ15 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Amerikan Su Spanieli, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Amerikan Su Spanieli başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Amerikan Su Spanieli

Amerikan Su Spanieli ırkı genelde iyi yüzücü olmalarından tanınırlar. Amerika’da genelde ördek avlama faaliyetlerinde başarılı olmaları sebebiyle anılan bu köpekler 1800’lü senelerdan bu yana tanınan bir ırktır.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

Amerikan Su Spanieli’nin belirgin özellikleri sıcakkanlı ve sadık olmalarıdır. Bunun bunun yanında sıcakkanlı olan ilişkilerin uzun süreli ve devamlı olmasını isterler aksi durumda yeterli düzeyde bağlanma sağlayamazlar.

Vücutlarında iki katlı tüy olması sebebiyle yılın her aylarında sağlıklı bir biçimde yaşamları sürdürebilirler ve bu kürk aracılığıyla iyi bir yüzücü olarak da anılmaktadırlar.

Görünüş ve Yapısı

Amerikan Su Spanieli’nin görünüşü kalın kürkleri sebebiyle diğer köpek ırklarından ayrışmaktadır. Kiloları ise 10 kilogram ile 25 kilogram içinde değişkenlik göstermekte olan bir köpek ırkıdır.

Kalın kürkleri sebebiyle diğer köpek ırklarından daha fazla tüye sahip oldukları görülse de kalınlık tüylerin katmanları ile alakalıdir.

Karakter Özellikleri

Amerikan Su Spanieli’nin kişiliği bi hayli hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedene özellikle eğitim esnasında cezalandırma veya sert tavırlar sebebiyle içe kapanabilirler. Onlar için en iyi yöntem ödüllendirme olarak bilinmektedir.

Özellikle çocuklar ile iyi bir iletişimleri olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda yakınlarında bulunan çocukları korumak için gerekli tüm çabayı göstererek onların zarar görmesini engellemeye çalışırlar. Bu nedenle ev içinde uyumlu bir biçimde de hayatlarını rahatlıkla sürdürebilmektedirler.

Bakımı

Amerikan Su Spanieli’nin bakımı hususunda önemle üstünde durulması gereken en temel mesele hareket gereksiniminin karşılanmasıdır. Yeterli egzersiz yapmadıkları durumlarda ev içinde bakımları zor olabilmektedir.

Bakımı hususunda da bir diğer konu tüylerinin düzenli taranmasıdır. Kalın bir kürkü olması sebebiyle bu ırk için uygun olan taraklar ile temizleme işlemleri yapılmalı, fazla tüylerin atılması sağlanmalıdır.

Beslenmesi

Amerikan Su Spanieli’nin beslenmesi ile alakalı olarak orta ırklardan mamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Bunun dışında herhangi bir insan yiyeceklerinin yenmesi zararlı olabilmektedir.

Beslenme ile alakalı olarak köpeğin kendi gereksinimlerinin da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Yaşların büyümesi ile birlikte mama türü değişkenlik gösterse de orta yaşlarda kuru köpek mamalarının tercih edilmesi uygundur.