Amerikan Cocker Spaniel

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8960
  • İLAN TARİHİ15 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Amerikan Cocker Spaniel, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Amerikan Cocker Spaniel başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Amerikan Cocker Spaniel

Aile köpeği olarak da anılan Amerikan Cocker Spaniel, bi hayli keyifli ve tatlıdir. Spainel köpek ırkından gelen Amerikan Cocker Spaniel, İspanyol asıllı köpek ırkları içindedır. Ailelerin ve çiftlerin en fazla sahiplenmek istediği türlerden bir tanesi olan Amerikan Cocker Spaniel, avlanmada üstün kabiliyetlidir. Birden fazla hayvan bakmak isteyen bireyler, Amerikan Cocker Spaniel cinsi köpekleri rahatlıkla besleyebilirler.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

Çok fazla hareketli olmasa da oyunculuğu ve keyifli yanlarıyla kendini sevdirmeyi başarmaktadır. Farklı hayvanlarla arkadaş olmayı iyi bilen Amerikan Cocker Spanielinin belirgin özellikleri içinde, avcılığı, oyunculuğu ve dış görünümü bulunmaktadır. Uzun kulaklı ve kıvırcık uzun tüylü kürkü, bireylerin dikkatini çekmektedir.

Görünüşü ve Yapısı

Ortalama 12 ila 15 yaş aralığına kadar gelen Amerikan Cocker Spanielinin görünüşü, tatlı ve dikkat çekicidir. Uzun kıvırcık tüyleri, aşağı doğru sarkan tüylü kulakları, kısa ve tüylü bacakları ve tatlı yüzüyle bilinen Amerikan Cocker Spanieli, çocukların en iyi arkadaşı olabilir. Çocuklu mekanlarda beslemeye uygun olan Amerikan Cocker Spanieli, kedi veya farklı köpeklerle de dostluk kurabilir.

Karakter Özellikleri

Sevecen, heyecanlı, oyuncu ve sadık yapısıyla dikkat çeken Amerikan Cocker Spanielinin kişiliği, ev ortamında beslemeye uygundur. Çok kolay eğitim alması, zekasının yüksek olması ve planlama kabiliyetinin bulunması, avlamada üstün başarılar göstermesini sağlamaktadır. Yabancılara karşı saldırgan değildir. Sahibinden ve etrafından ilgi görmeyi çok seven Amerikan Cocker Spaniel, nazikliği ve eğlencesi sebebiyle en fazla tercih edilen ırklardan biridir.

Bakımı

Amerikan Cocker Spanielin bakımı için özel bir planlama içinde hareket edilmelidir. Kıvırcık yapıdaki tüyleri, özel fırçalarla günlük olarak taranmalıdır. Rutin biçimde tırnaklarının törpülenmesinin yanında, en az haftada bir defa banyo yaptırılması gerekir. Tüylerinin dökülmemesinde, düzenli tarama ve beslenmenin etkisi bi hayli yüksektir.

Beslenmesi

Amerikan Cocker Spanielin beslenmesi için özel köpek mamaları kullanılmalıdır. Sadece yüksek markalara ait kuru mamaların kullanılması, Amerikan Cocker Spanielin tüylerinin sağlıklı olması yönünden etkilidir. Ek gıdaların tüketimi, yalnızca veteriner kontrolünde gerçekleştirilmelidir. Amerikan Cocker Spanielin gelişim sürecinde, farklı kuru mama ve yaş mamalar tercih edilebilir.