Amerikan Bulldog

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8961
  • İLAN TARİHİ17 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Amerikan Bulldog, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Amerikan Bulldog başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Amerikan Bulldog

Amerikan Bully olarak da adlandırılan Amerikan Bulldog cinsi köpekler, çaprazlama yöntemiyle laboratuvar ortamında üretilmiştir. Amerikan Bulldog cinsinin dış görünüşü, bi hayli sert ve kaslıdır. Atletik ve kaslı vücudu, kuvvetli çenesi ve kaslı bacaklarıyla göze hitap eden Amerikan Bulldog, aile ortamında bakılmaya uygun cinsler içindedır.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

Amerikan Bulldogun belirgin özellikleri içinde, kaslı vücut hatları ve iri kemikli yüzleri bulunmaktadır. İlk bakışta saldırgan ve sert köpek cinslerinden olduğu düşünülen Amerikan Bulldog, bilinenin aksine bi hayli dost canlısı ve sevecendir. Aile yaşamına basit bir şekilde uyum sağlayan ve çocuklarla iyi geçinen Amerikan Bulldog cinsi köpekler, bahçe ortamında bakıma uygundur.

Görünüşü ve Yapısı

Dış görünüşüyle ürkütücü olduğu düşünülen Amerikan Bulldog köpekleri, sanılanın aksine uysal ve uyumlu yapıdadır. Sadece tehlike anında saldırganlaşan Amerikan Bulldog, ailesini ve sahibini korumak için canını siper edecektir. Farklı köpekler ve hayvan türleriyle arkadaş olabilen Amerikan Bulldog, yavruluktan bu yana düzenli biçimde eğitime alındığında, son derece uysal ve eğitimli bir hal alacaktır.

Amerikan Bulldogun görünüşü sert olsa da düzenli eğitildiğinde bi hayli sosyal yapıya bürünecektir.

Karakter Özellikleri

Karakter olarak uysal ve sevecen yapıdaki Amerikan Bulldog, doğru eğitimi aldığında aile ortamına rahatlıkla adapte olabilir. Amerikan Bulldogun kişiliği, dost canlısı ve sosyal özelliktedir. Dışarıdan bakıldığında saldırgan görüntü sergileyen Amerikan Bulldog, çocuklar ve hayvanlarla iyi geçinmektedir.

Bakımı

Amerikan Bulldogun bakımı için belli başlı konulara özen göstermek gerekir. Apartman dairesinde dahi rahatlıkla beslenebilen Amerikan Bulldog, gün içinde en az 1 saat boyunca dışarı çıkarılmalıdır. Tüylerinin yok denecek kadar az ve kısa olması, tüy dökme sorununun önüne geçecektir. Haftada bir defa banyo yapması ve tırnaklarının düzenli biçimde törpülenmesi yeterli olacaktır.

Beslenmesi

Amerikan Bulldogun beslenmesi için özel diyet listesi hazırlanmalı ve bu listeye uyum sağlanmalıdır. Amerikan Bulldog cinsi köpekler, yemek artıkları yerine özel kuru mamalarla beslenmelidir. Et yahut kemik gibi gıdaların verilmemesi, tüy ve deri sağlığı yönünden mühimdir. Sağlıklı olması yönünden, yalnızca özel markalara ait kuru ve yaş mamaların tüketimine dikkat çekilmektedir.