Alpine Dachsbracke

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8968
  • İLAN TARİHİ13 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Alpine Dachsbracke, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Alpine Dachsbracke başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Alpine Dachsbracke

Avcı köpeği türüne ait olan Alpine Dachsbracke ırkı köpekler, bi hayli tatlı ve cana yakın özelliktedir. Alpine Dachsbracke köpek cinsi, evde bakım için en uygun ırklardan biridir. Çocuklara olan bağlılığı, tatlı ve enerjik hareketleri, sahibine olan sadakati ve avcılık iç güdüsüyle, Alpine Dachsbracke cinsi köpeklerin bakımı bi hayli keyifli ve kolaylaşacaktır.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

Ortalama 12 yıl ömre sahip olan Alpine Dachsbracke cinsi köpekler, kısa boylu ve hafif kilosuyla göze çarpmaktadır. Uzun tüyleri ve uzun kulaklarıyla kendinden bahsettiren Alpine Dachsbracke cinsi köpeklerin vücudu, sosis köpek yapısıyla benzerlik göstermektedir. Alpine Dachsbracke’nin belirgin özellikleri, avcılığı, uzun kulakları ve sakin tavırları olarak nitelendirilebilir.

Görünüşü ve Yapısı

Genelde kızıl kahve karışımı tüylere sahip olan Alpine Dachsbracke’nin görünüşü, açık desenli tüyleri, geyik kırmızısı tüyleri, açık çizgili kestane rengi tüyleri, altın kırmızısı rengindeki tüyleri veya koyu kırmızı tüyleriyle kendinden söz ettirmektedir. Ortalama 30-42 cm aralığında uzunluğuna sahip olan Alpine Dachsbracke, dişilerde 8 ila 10 kg, erkeklerinde ise 9 ila 11 kg aralığında kilograma sahip olabilir.

Karakter Özellikleri

Oldukça akıllı bir köpek ırkı olan Alpine Dachsbracke cinsi, kolay eğitilmesi ve her şeyi bi hayli hızlıca öğrenmesiyle bilinmektedir. Uysal yapıda olması, çocukların olduğu ev ve mekanlarda bakmak için tercih edilmesini sağlamaktadır. Alpine Dachsbracke’nin kişiliği, sakin, sevecen ve itaatkar olmasıyla göze çarpmaktadır.

Bakımı

Alpine Dachsbracke’nin bakımı, bi hayli kolay ve zahmetsizdir. Sıkı olmasına karşın, bi hayli yumuşak yapıdaki tüyleri, çok fazla dökülmemektedir. Bakımı için bir fırçaya sabun sürülerek, tüylerinin taranması yeterli olacaktır. Kulaklarının enfeksiyon kapmasını engellemek maksadıyla, düzenli olarak kulak içi kontrolü yapılmalıdır.

Beslenmesi

Alpine Dachsbracke’nin beslenmesi için bi hayli kaliteli kuru mamalar tercih edilmelidir. Beslenme düzeni için diyet sistemine uyum sağlanması, sağlığını korumak yönünden mühimdir. Meyve, sebze ve süt ürünlerine ilgi duyan Alpine Dachsbracke cinsi köpekler, beslenmesinin %10’luk bölümü kadar bu tür yiyecekleri tüketmelidir.

Alpine Dachsbracke yavrularını beslemek için özel seçilmiş köpek mamalarının tercih edilmesi önem taşır. Kuru mamaların içerisine, et suyu, konserve ürünler veya içme suyu karıştırılmasında sorun bulunmamaktadır.