Alman Spanieli

İLAN DETAYLARI
  • İLAN NO8969
  • İLAN TARİHİ13 Nisan 2021

İlan Açıklaması

Konumu

Alman Spanieli, Herkese Merhabalar hayvan sever dostlarım bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Alman Spanieli başlığı altında bilgilendirme yapalım istedik..

Alman Spanieli

Almanya’da yaşanan cinslerden bir tanesi olan Alman Spanieli, av faaliyetlerinde kullanılmak için üretilmiştir. Av kabiliyeti bi hayli yüksek olduğundan, çoban köpeği veya av köpeği olarak kullanılmaktadır. Evde bakmak için en ideal köpek çeşitlerinden bir tanesi olan Alman Spanieli, tatlı kulakları, masum bakışları ve kadifemsi tüyleriyle adından söz ettirmeyi başarıyor.

Sayfa İçindekiler

Temel Özellikleri

Başka köpeklerle dost olabilirken, çocuklarla da bi hayli iyi anlaşan Alman Spanielinin temel özellikleri içinde, oyuncu yapısı, sevecenliği, sakinliği ve uzun tüylü yapısı yerini almaktadır. Dostlarına karşı bi hayli sevecen davransa da tehlike anında bir kurt kadar atılgan olabilir ve etrafındakileri korumaya alabilir. Çoban köpeği olarak kullanılan Alman Spanieli, evde birkaç köpek veya hayvanla bakıma uygun türler içindedır.

Görünüşü ve Yapısı

Alman Spanielinin görünüşü, bi hayli tatlı ve göz alıcıdır. Uzun sarkık kulakları, renkli yuvarlak gözleri, ince burnu ve uzun tüyleriyle dikkatleri toplayan Alman Spanieli, orta büyüklüktedir. Tüylerinin İpek gibi olması ve yere kadar uzayabilmesi, Alman Spanielinin en mühim özelliğidir. Ortalama 12 ila 14 yaşına kadar yaşayabilen Alman Spanieli, 18 ila 25 kilogram içinde kilograma sahiptir.

Karakter Özellikleri

Oldukça enerjik ve sevgi dolu olan Alman Spanielinin kişiliği, dostlarına karşı sevecen ve keyifli özelliklere sahiptir. Arkadaş edinmeyi, çocuklarla vakit geçirmeyi ve oyun oynamayı çok seven Alman Spanieli, yalnız kaldığında sıkılacaktır. Dostlarına karşı sevecenlik gösterirken, çevreye ve yabancı bireylere karşı her daim tetikte hareket etmektedir.

Bakımı

Alman Spanielinin bakımı için özel bir planlama yapılması ve düzenin hiç bozulmaması mühimdir. Uzun tüylere sahip olan Alman Spanieli, haftada en az 2 defa düzenli biçimde taranmalı ve ölü tüylerden arındırılmalıdır. Cildinin sağlığının muhafaza edilmesinda ve tüy dökülmesinin engellenmesinde, ayda bir banyo yapmasının etkisi büyüktür. Tırnakları normal köpeklere göre daha bi hayli hızlı uzadığından, düzenli olarak törpülenmesi gerekir.

Beslenmesi

Alman Spanielinin beslenmesinde, düzenli bir planlamaya uyum sağlanması oldukça önem taşımaktadır. Sadece özel kuru mama ve yaş mamalarla beslenebilen Alman Spanieli, adi mama tükettiğinde alerji veya enfeksiyona yakalanabilir.

Sitemizde diğer tüm ırklar ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Alman Spanieli Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=mIh9A-2UAJM